Професії, що залежні від гендерної приналежності

В Україні створено соціальну організацію “Крона” для застосування в освітніх закладах. В нашій державі дебютували зображення професій без дискримінації людей за ознаками статі чи гендеру.

https://fs01.vseosvita.ua/010005hj-0d6f-940x446.jpg

Тривалий час Україна не сприймала поняття рівноправності. Спостерігався точне розподілення по ролях. Зокрема були виділені хобі, які властиві тій або ж іншій статі (як от, інтерес до футболу – це чоловіче захоплення, а хист до вишивки належить виключно жінкам). Фахове розподілення мав досить високий ступінь зацікавленості у професійних прошарках (перукарем належить бути тільки дамі, військовим же безумовно чоловікові). Втім, вже кілька останніх років акцент ставиться саме на питаннях гендерної рівноправності. До слова, 13 листопада в 20:00 ви маєте можливість переглянути вебінар в режимі онлайн, який підготують представники “Всеосвіта” про психологічнічні погляди щодо гендерної ідентифікації людини. У вас є також варіант ознайомитися з відеозаписом і після його прямої трансляції на нашій мережевій платформі.

https://fs01.vseosvita.ua/010005a9-868f-940x493.jpg

Не зважаючи на необ’єктивне бачення та стереотипи, залежність від гендерної приналежності зосереджена на всебічному розвитку творчих можливостей та потенціалу дітей. Це значить, якщо дитина полюбляє готувати і має до цього неабиякі можливості, чи дійсно є важлива її стать?

У гендерночутливій педагогіці ставиться наголос на вирішення проблемних ситуацій не виокремлюючи ту чи іншу стать. Відтак не є важливим чи це хлопчик чи дівчинка, якщо ти неправий. Головними тут виступають справедливість та рівність з будь-якого боку.

Поширеною серед інших авторитетних установ щодо даного птиання в Україні є “Крона”. Це гендерний інформаційний та аналітичний центр. У 2015 вони розвинули незнаний та небачений для нашої держави освітній експеримент щодо статевого розподілу. Його мета полягала у започаткуванні такого освітнього середовища, що буде гендерночутливим, він буде вільним від старих поглядів та звичних бачень та будь-якого прояву дискримінації у школах. До складу тих хто брав участь увійшли вісім державних закладів освіти, що перебувають у Харківській області. Сільська місцевість – це два з них, ще дві мають у своїй структурі дитячий садок і три заклади нового типу (гімназійний та ліцейний навчальні заклади).

У концепції лежить безпосередня зміна освітнього фундаменту на відміну не від роботи з уяніми. Головне направлення проектної діяльності поширюється на розвинення компетентності щодо гендерного розподілу власне вчителів.

Методологія запровадження дослідження також розповсюджується на оцінку класного менеджменту у освітніх установах та започаткування наочних матеріалів щодо статевого розподілу. Взірцем точного заповнення класних куточків у класах, за переконаннями ГО «Крона», можна назвати їх напрацювання. У ній, на думку представників організації, взагалі немає сексизму. Раді запропонувати для Вас десять плакатів, що не несуть за собою дискримінації.

https://fs01.vseosvita.ua/010005bm-ae27-940x316.png

https://fs01.vseosvita.ua/010005bn-5134-940x325.png

https://fs01.vseosvita.ua/010005bq-c773-940x323.png

https://fs01.vseosvita.ua/010005bo-4605-940x322.png

https://fs01.vseosvita.ua/010005bp-fdf8-940x317.png

Картинками можна ділитися та друкувати виключно за посиланням на розробників. Усі права захищені.